Vysoké Mýto – Jedenáctý ročník benefičního festivalu Hudba pomáhá je za námi. V tomto roce byl výtěžek věnován handicapovaným dvojčatům Janovi a Radovanovi Jiskrovým z Dolního Újezdu, kteří trpí dětskou mozkovou obrnou v kombinaci s epilepsií a oční vadou.

Chlapci se narodili předčasně ve 27. týdnu a museli být okamžitě převezeni na jednotku intenzivní péče do inkubátoru. Lékaři jim nedávali na začátku mnoho šancí, ale i přes veškeré komplikace si je rodina mohla nakonec oba vzít z nemocnice domů. Maminka se stala pečující osobou, protože Jan s Radovanem se o sebe nedokáží postarat a potřebují pomoc i při běžných činnostech.

Chlapci museli již v raném věku podstoupit mnoho různých rehabilitací i terapií a maminka s nimi začala pětkrát denně cvičit Vojtovu metodu. Jan s Radovanem potřebují i dnes denně rehabilitovat a procvičovat horní i dolní končetiny. Výtěžek jedenáctého ročníku festivalu byl proto věnován na zakoupení speciální pomůcky s názvem MOTOmed. Jedná se o pohybový přístroj, který umožní klukům procvičit úplně celé tělo. Důležité je, že je při cvičení není nutné sundávat z vozíku a MOTOmed jim pomůže uvolnit veškeré svalstvo a zapojit ruce i nohy. Kluci navíc mohou cvičit sami, nebo také podle předem daného programu.

Jedenáctý ročník festivalu odstartoval v říjnu, kdy ve vysokomýtském M-klubu vystoupil Michal Hrůza. Vyprodané hlediště přispělo chlapcům částkou 80 000 korun. Neodmyslitelnou součástí festivalu byly samozřejmě i tradiční vánoční koncerty skupiny Parkoviště pro velbloudy a jejich hostů v Morašicích, Litomyšli a Vysokém Mýtě. Chlapce také podpořily také herečky Nikola a Daniela Zbytovské s Bárou Seidlovou, které si pro návštěvníky připravily scénické čtení fejetonů s názvem Čtení ke kafi.

Na závěr ročníku rodina obdržela peníze, které se nám společnými silami podařilo na koncertech vybrat. Karel Telecký byl společně s ředitelem festivalu Vojtou Sedláčkem předat mamince a bratrům Jiskrovým výtěžek v hodnotě 257 954 korun. Tato částka umožnila Jiskrovým pořídit přístroj MOTOmed, což bylo naším cílem, a jsme za to moc rádi.

Za celý tým festivalu Hudba pomáhá bychom opět rádi poděkovali všem návštěvníkům, kteří letošní ročník podpořili!

Dan
Dan

Comments are closed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com