Hudba pomáhá

Covid info: Jaká platí pravidla pro vstup na koncerty?

Vážení příznivci Hudba pomáhá, jsme nesmírně rádi, že stále můžeme říci: Koncerty se uskuteční. Všude je teď nějak neveselo, a tak máme pocit, že o to více je třeba nevzdávat se alespoň malých radostí.
Covid info

Uplynulé festivalové koncerty nás všechny naplnily optimismem – děkujeme vám. Nikdo si nesundal respirátor, nikdo ve frontě u vstupu nehořekoval nad komplikovanějším odbavením, všichni pochopili pozdější začátek. Každý musel letos pro návštěvu koncertu překonat nějakou drobnou překážku. Možná však právě proto bylo společné setkání o to vzácnější.

 

Aby naše vánoční šňůra mohla v podobné atmosféře pokračovat dál, máme pro vás několik provozních záležitostí a tipů:

 

Jak je to s pravidly pro vstup?

Covidová pravidla nyní hlásí, že pokud je vám více než 12 let, pro vstup na koncert je třeba prokázat jednu z následujících podmínek:

  • prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy koncertu,
  • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní,
  • u dětí mladších 18 let, nebo u osob s kontraindikací k očkování, nebo u osob rozočkovaných lze k prokázání použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin. 

Kontrolu těchto podmínek budou uvaděči na místě provádět pomocí aplikace čTečka – při vstupu je tedy potřeba prokázat se covid certifikátem (QR kódem), a to v tištěné podobě, v telefonu, v aplikaci Tečka a podobně.

 

Jak bude probíhat s kontrola: 

  • Můžete-li,  vyrazte prosím na koncert s hodinovým předstihem. Sál otevíráme hodinu před začátkem koncertu a kontrola při vstupu tentokrát zabere více času.
  • Společně se vstupenkou prosím uvaděčům předložte i váš covid certifikát (QR kód  – v tištěné podobě, v telefonu, v aplikaci Tečka atp.). Naskenují ho čtečkou a stejně tak validují i vaši vstupenku. 
 

Po celou dobu je nutné mít ve vnitřních prostorách nasazený respirátor FFP2/KN95.

Z vlastní zkušenosti nedoporučujeme obyčejné „těžké, bílé, tlusté” respirátory, opravdu se v nich nedá vydržet. Nám se na zkouškách osvědčily nanorespirátory, které skvěle padnou na obličej, netlačí za ušima a dá se přes ně bezproblémově dýchat. Navíc je vyrábí řada českých firem a dají se použít opakovaně. 

 

 

Není špatné udělat si před cestou na koncert samotest…

Celý hudbí tým tak činí ihned při vstupu “na plac” a moc se nám to osvědčilo. Pokud si (dobrovolně) uděláme před vstupem test všichni a zároveň budeme mít po celou dobu nasazený respirátor, získáme tak poměrně velkou jistotu v tom, že si nikdo z nás domů neodnese víc než příjemný zážitek. A to za to stojí, co myslíte? 🙂

 

 

Mám vstupenku, ale nemohu přijít…

Chápeme a mrzí nás to. Budeme rádi, když nám o tom dáte vědět a my tak zkusíme sedadlo nabídnout někomu jinému. Pokud vám vládní nařízení nebo obezřetnost znemožnila účast na koncertu, budeme rádi, když vstupenky nabídnete kamarádům, kteří by na koncert mohli vyrazit místo vás. Nenajde-li se ve vašem okolí někdo, kdo by vstupenky uvítal, napište nám, prosím, na email vstupenky@hudbapomaha.cz.

Pokud budete chtít Lněničkovy podpořit, ale není pro vás možná účast na koncertu, vaše vstupné ve 100% výši předáme rodině. Sedadlo opět uvolníme do prodeje a možná tak pomůže dokonce dvakrát. Pokud byste pomoc raději spojili s přímou účastí na koncertě, rádi vám vstupné vrátíme. Učiníme tak prostřednictvím voucheru, který bude možné k nákupu vstupenek využít v příštím roce. A do třetice – pokud bude třeba najít ještě jiné řešení, pokusíme se vám vyjít co nejvíce vstříc