Hudba pomáhá

Hudba pro Erika – 2013

„Výtěžek Hudby pro Erika činí bezmála čtvrt milionu korun.“

Letošní sedmý ročník festivalu byl v mnoha ohledech rekordní. „Částka 242 645 Kč je zatím nejvyšším výtěžkem v dosavadní historii festivalu. Koncerty navštívilo více než 1 300 lidí a akci se rozhodla podpořit i tak významná kapela, jako jsou Chinaski“, hodnotí festival hlavní organizátor Vojtěch Sedláček. Dále dodává: „Velmi mne těší, že tímto projektem můžeme podpořit čtyřletého Erika z Pardubic, který má diagnózu dětské mozkové obrny. Získané finanční prostředky budou použity na Erikovy léčebné pobyty v lázních, na které zdravotní pojišťovna nepřispívá. Jeden takový přijde dle slov jeho rodičů přibližně na 90 000 Kč. Ohromnou radost mám také z nové spolupráce s Karlem Teleckým a jeho týmem, který v rámci festivalu uspořádal čtyři krásné vánoční koncerty v Morašicích, v Litomyšli a ve Vysokém Mýtě. Atmosféra na nich byla opravdu skvělá. Velmi si vážím organizačních schopností a přístupu těchto mladých lidí, kterým bylo zhruba kolem dvaceti let.“

Pokud bychom se na jednotlivé koncerty  festivalu podívali v číslech, zaznamenali bychom následující údaje. Výtěžek z vyprodaného koncertu skupiny Chinaski činil 105 000 Kč. Tuto částku navýšila Nadace Divoké husy o dalších úctyhodných 60 000 Kč. Dva koncerty v Morašicích přinesly 31 668 Kč. V Litomyšli bylo vybráno 24 077 Kč a ve Vysokém Mýtě 21 900 Kč. Celkem je to tedy úžasných 242 645 Kč.

Celý letošní festival by nemohl být realizován bez podpory našich partnerů. Akci spolupořádala Vysokomýtská kulturní, o. p. s., finančně festival podpořilo Město Vysoké Mýto a Nadace Divoké husy. Velký dík patří skupině Chinaski, která koncert odehrála za minimální honorář. Projekt Ježíšek pro Erika byl realizován za podpory programu Think Big.