Hudba pomáhá

Naposledy jsme zahráli pro Ráďu a Honzíka

 Festival Hudba pomáhá zakončil jedenáctý ročník koncertem ve Vysokém Mýtě na Boží hod vánoční. V tomto roce byl výtěžek věnován handicapovaným dvojčatům Janovi a Radovanovi Jiskrovým z Dolního Újezdu. Chlapci trpí dětskou mozkovou obrnou a cílem festivalu bylo zajistit jim finanční prostředky na kompenzační pomůcku MOTOmed, která chlapce rozhýbe a pomůže k lepší pohyblivosti.

Před začátkem koncertu byl prozatimní výtěžek 169 437 korun. Ten se od půl šesté začal pomalu navyšovat, protože právě v tu dobu začali vstupovat do Šemberova divadla první návštěvníci. Postupně se začal sál zaplňovat, až nezbylo jediné volné místečko. S úderem osmnácté hodiny už nebylo kde sedět ani stát. To byl signál pro skupinu, že mohou koncert zahájit.

Po úvodních písních přivítal Karel Telecký návštěvníky: “Dobrý večer dámy a pánové, naposledy Vás moc vítáme na koncertu Hudba pomáhá. Vítáme všechny zasnoubené, i ty, kteří na zasnoubení teprve čekají anebo to mají za sebou a měli o to rodinnější Vánoce. Děkujeme, že jste přišli, tohle je Hudba pomáhá 2017.”  Po těchto slovech se koncert rozběhl naplno. Napětí v sále by se při některých písních dalo krájet a řada diváků měla slzy dojetí na krajíčku.

Hlavní část přišla v druhé polovině koncertu, kdy se na pódiu objevila celá rodina Jiskrových. Maminka vysvětlila, jaký handicap omezuje Ráďu a Honzíka. Sestra Andrea, které kluci neřeknou jinak než Ajka, sdělila, jak moc si užívá společné chvíle s rodinou a tatínek návštěvníkům okem technickým popsal MOTOmed, na který je letošní výtěžek věnován.  Důležité je, že je při cvičení není nutné sundávat z vozíku. Kluci budou moci cvičit sami, nebo podle předem daného programu. 

Následně Karel Telecký shrnul celý jedenáctý ročník festivalu a rodině byla předána částka, která se tento rok podařila získat. Výtěžek z Vysokého Mýta byl 31 920 korun a celkový tak činil 201 357 korun. “Já bych chtěla moc poděkovat všem, kteří se těchto koncertů zúčastnili a pomohli získat takovouhle krásnou částku. Chtěla bych poděkovat celému týmu Hudba pomáhá a od celé naší rodiny jim předat malé překvapení, které si zaslouží. Nechali jsme vyrobit dva dorty. Jeden je ve tvaru srdce, protože to dělají opravdu srdcem a s láskou, a druhý je podkova, která představuje štěstí, za tu jejich práci, kterou dělají a ještě dlouho dělat budou, protože nemocných dětí je mnoho. Ještě jednou moc děkujeme,” poděkovala paní Jiskrová všem, kteří přišli podpořit jejich rodinu. Po této chvíli, kdy bylo vidět dojetí nejen na pódiu, ale i v sále mezi diváky, zaznělo několik posledních písní celého koncertu. Protože diváci byli nadšení, vyžádali si od kapely ještě několik přídavků, které zakončil potlesk celého sálu vestoje.