Hudba pomáhá

60 000 Kč pro Davídka díky DJs a M-klubu!

Samotné koncerty ještě ani nezačaly, ale na kontě Hudba pomáhá je již 60 000 korun. V sobotu 3. listopadu proběhla ve vysokomýtském M-klubu Halloween party: charity edition, která se zařadila mezi akce podporující benefiční festival Hudba pomáhá.

Jelikož bylo vyprodáno a všichni vystupující (DJs Petr a Martin Fikejs a DJ Morris) se vzdali svých honorářů, výtěžek akce činil úžasných 60 000 korun. Pořadatelé jsou z této částky nadšení, protože Davídkovi pokryje téměř jednu celou návštěvu Klimkovic.

V pondělí 12. listopadu předal ředitel festivalu Vojtěch Sedláček šek s vybranou částkou rodině Hermanových, kteří měli z prozatímního výtěžku velkou radost. “Velkým dílem se letos na festivalu Hudba pomáhá podílejí DJs z Vysokého Mýta, díky kterým se podařilo vybrat 60 000 korun. To je úžasná suma, která poslouží k zafinancování jednoho pobytu v lázních Klimkovice, a pomůže Davídkovi Hermanovi začít chodit. Doufám, že budeme pokračovat stejným tempem i na dalších akcích a podaří se nám rodině Hermanových zaplatit i další terapie a návštěvy v lázních,“ uvedl Vojtěch Sedláček.

Festival bude pokračovat 17. listopadu, kdy ve vysokomýtském M-klubu vystoupí skupina Mydy Rabycad. „Na podzim jedeme celé klubové turné a ve Vysokém Mýtě předvedeme vše, co máme pro tuto událost připraveno, což zahrnuje i speciální světelnou show, kterou jsme minule ještě neměli,“ uvedl baskytarista Honza ze skupiny Mydy Rabycad.

Poté bude následovat tradiční série adventních koncertů skupiny Parkoviště pro velbloudy, které proběhnou v Morašicích, v Litomyšli, ve Vysokém Mýtě a letos nově také v Poličce. Návštěvníci se mohou těšit především na spolupráci s Litomyšlským symfonickým orchestrem a známé filmové melodie.

Festival se letos rozhodla podpořit také improvizační skupina Paleťáci. „Jsem velice rád, že má festival Hudba pomáhá tolik podporovatelů. Letos se s doprovodným programem přidala improvizační skupina Paleťaci, která 22. prosince v Divadle 29 v Pardubicích odehraje speciální benefiční improshow. Jejich hostem bude Petr Váša – fyzický básník a frontman kapely Ty syčáci či Jasná Páka,“ řekl Vojtěch Sedláček.

Závěrečnou tečkou a velkým vánočním překvapením pro návštěvníky bude koncert frontmanů Čechomoru Františka Černého a Karla Holase, který proběhne 7. ledna 2019 v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě.