Hudba pomáhá

Blíží se první letošní koncerty. Nenechte si je ujít!

Neuplynul ještě ani rok od chvíle, kdy jsme na podporu speciálních škol v Litomyšli, Poličce a Vysokém Mýtě uspořádali večerní pořad, kde se objevili hudebníci z kapely Parkoviště pro velbloudy nebo český herec Jaroslav Dušek, a patnáctý ročník festivalu Hudba pomáhá už nám opět pomalu, ale jistě klepe na dveře. Pokud ještě nemáte koupené lístky, tak neváhejte, protože o vstupenky je velký zájem.
Janek Ledecký

V letošním roce společnými silami podpoříme Tomáška Lněničku z Morašic, jenž trpí Duchennovou svalovou dystrofií. Již v pátek 19. listopadu se v litomyšlském Smetanově domě představí Janek Ledecký, kterého na pódiu doprovodí Nostitz Quartet. Během večera zazní kompletní album Sliby se maj plnit o Vánocích, a aby toho nebylo málo, všechny písně navíc dostaly ke dvacátým narozeninám nový kabát, takže se fanoušci rozhodně mají na co těšit.

O dva dny později, tedy v neděli 21. Listopadu, se příznivci festivalu mohou přijít podívat do kostela sv. Petra a Pavla v Morašicích, který rozezní muzikanti z Hudbího komorního orchestru a sboru. Jde o partičku asi čtyřiceti hudebníků z Litomyšle a okolí, které se pro letošní ročník podařilo propojit do jednoho velkého tělesa. Těšit se můžete na členy skupiny Parkoviště pro velbloudy, které doprovodí kamarádi z ostatních kapel nebo třeba učitelé ZUŠek a jejich žáci.