Hudba pomáhá

Festival Hudba pomáhá slaví desáté narozeniny

Letošní rok je pro festival Hudba pomáhá zlomový. Slaví totiž své první kulatiny. Ke příležitosti tohoto výročí si organizátoři připravili speciální dokument, který mapuje fungování festivalu od jeho počátků až dodnes.
Dokument vznikal během srpnového setkání podpořených rodin a organizačního týmu. „Pozvali jsme všechny rodiny, kterým jsme za desetiletou historii festivalu pomohli, abychom si společně užili den na jednom krásném statku poblíž Litomyšle. Všichni se společně potkali a měli šanci zjistit, co se v jejich životech změnilo a jak se jim daří dnes. Ze setkání vznikl film, který mapuje naše desetileté působení. A o tuhle krásnou vzpomínku se teď chceme podělit také s ostatními,“ uvedl jeden z organizátorů Karel Telecký.
Veřejné promítání dokumentu proběhne 4. listopadu od 18 hodin ve vysokomýtském Šemberově divadle. Natáčení skoro hodinového dokumentu se zúčastnily téměř všechny rodiny. „Festival Hudba pomáhá nám přinesl pocit, že když lidé chtějí, tak dokážou držet spolu. Také to, že i rodiny s postiženými dětmi mohou žít plnohodnotný život. Když se řekne Hudba pomáhá, vybaví se mi parta nadšenců, která dokáže přenést své nadšení i na ty, kterým pomáhají. Je to parta mladých lidí, kteří dokážou pomoci a přiložit ruku k dílu tam, kde je to potřeba,“ řekla během natáčení Anna Vrchotová .
Promítání proběhne za účasti tvůrců a organizátorů festivalu Hudba pomáhá. Zúčastnit se může kdokoli. „Všichni návštěvníci a příznivci festivalu jsou na promítání srdečně zváni. Především díky jejich přízni můžeme růst a rodinám poskytovat každý rok větší pomoc,“ dodal Karel Telecký.