Hudba pomáhá

Hudba pro Bereniku – 2012

Tisková zpráva o předání daru z benefičního festivalu

„Zvedák za bezmála 110 000 Kč, na který byly vybrány finance z festivalu Hudba pomáhá, velmi usnadní práci pracovníků občanského sdružení Berenika ve Vysokém Mýtě“, říká Petra Řeháková, ředitelka o.s. Berenika. Od září do listopadu 2012 proběhly ve Vysokém Mýtě tři benefiční koncerty šestého ročníku festivalu Hudba pomáhá. Festival byl pořádán pro občanské sdružení Berenika a organizovalo ho NO PASIVO o.s., VYSOKOMÝTSKÁ KULTURNÍ o. p. s. a dobrovolníci z Vysokého Mýta. Za tři koncertní večery se podařilo vybrat vstupné ve výši 56 419 Kč. Tato částka byla díky získanému grantu zdvojnásobena Nadací Divoké husy, a tak celkový výtěžek festivalu činil 112 838 Kč. Vybrané finance byly použity na nákup speciálního zvedáku pro klienty o.s. Berenika.

„Zvedák poslouží klientům upoutaným na invalidní vozík při přesunech z vozíku na lůžko, křeslo, WC i při koupání. Zjistili jsme, že zvedák mohou používat i někteří klienti samostatně a to jim zkvalitní a usnadní samostatnost při péči o vlastní osobu.“, řekla Petra Řeháková, ředitelka o.s. Berenika.

„Tímto bychom všichni z Bereniky chtěli mnohokrát poděkovat NO PASIVU o.s. a ostatním organizátorům za to, že sehnali nemalou částku na zakoupení zvedáku a tím nám moc pomohli. Poděkování také patří všem lidem, kteří navštívili akce pořádané za tímto účelem a Nadaci Divoké Husy za znásobení výtěžku, čímž umožnili nashromáždit dostatek financí pro zakoupení tohoto zařízení.“, dodává Řeháková.

Hlavní organizátor Vojtěch Sedláček zhodnotil loňský festival takto: „Jsme velmi rádi, že se šestý ročník festivalu Hudba pomáhá setkal s takovým úspěchem. Podařilo se nám sehnat výborné umělce – Evolution Dejavu, Fast Food Orch., Skyline, Chris Sadler a další, vybrali jsme druhý nejvyšší výtěžek v historii festivalu a již podruhé se nám podařilo sehnat grant od Nadace Divoké husy. Věřím, že se festival Hudba pomáhá rok od roku stále více vrývá do podvědomí našeho okolí a tvoří spojení příjemného s užitečným. Za šest let jsme díky Hudba pomáhá podpořili šest handicapovaných dětí z našeho okolí a nyní organizaci Berenika a to celkovou částkou, která převyšuje 350 000 Kč. Děkujeme všem, co Hudba pomáhá podporují.“