Hudba pomáhá

„Každý koncert je pro mě neskutečně dojemný“

Další maminkou z řad organizátorů festivalu Hudba pomáhá je Hanka Tomašová, která nyní po mateřské dovolené nastoupila do práce. Návštěvníci jednotlivých koncertů ji však mohou znát především jako usměvavou dívku, která ukládá do šatny jejich kabáty a zároveň organizuje doprovodný projekt s názvem Hudba jede na výlet. Letos se také poprvé stala manažerkou prodeje vstupenek.

„Mezi moje silné stránky patří nadšení pro věc a to, že jedu i přes svoje hranice a možnosti, což se někdy může zdát spíš jako slabina. Jsem taky hodně komunikativní, často až upovídaná,“ zahajuje své představení Hanka, která před nástupem na mateřskou dovolenou působila jako sociální pracovnice. Tento obor dle jejích slov člověka částečně předurčuje k tomu, že má touhu pomáhat.

K festivalu Hudba pomáhá se Hanka, která během péče o syna pracuje v mediální agentuře, dostala zhruba před čtyřmi lety, kdy na sociálních sítích zahlédla, že se tým rozrůstá a hledá další pomocníky. Jelikož v té době pravidelně navštěvovala koncerty a chtěla se aktivně zapojit, věděla, že nastala ta správná chvíle.

Na své začátky dnes ráda vzpomíná: „Nejprve jsem se začala objevovat v šatnách, kde pomáhám dodnes. Kromě toho mám ale kompletně na starosti také projekt Hudba jede na výlet a nově se starám o prodej vstupenek. Hudba jede na výlet je poměrně nová záležitost a jedná se vlastně o menší podprojekt celého festivalu. Hodně mi s tím pomáhá sestra Janča, se kterou máme jednotlivé výlety pod palcem. Staráme se o plánování všech akcí, zařizujeme dopravu a bezbariérový přístup na vybraná místa, ale také kontaktujeme všechny účastníky.“

V budoucnu by se však Hanka nebála ani práce s rodinami, což by dle jejích slov byla další cenná zkušenost. Vzhledem k tomu, že původně byla sociální pracovnicí, ji láká právě možnost komunikovat s podporovanými dětmi a jejich blízkými, starat se o ně a celým festivalem je provázet. Tímto směrem by se pak v budoucnu ráda ubírala i ve své práci, takže vnímá tuto část festivalu jako velkou osobní výzvu.

I přesto, že má Hanka doma malého Kubíka, rozhodně festival Hudba pomáhá nezanedbává. Čas si naopak velmi ráda najde. Pokud zrovna není po ruce někdo z blízkých, kdo by Kubíka pohlídal, bere ho s sebou na jednotlivé koncerty. Všímá si přitom i toho, jak se dříve téměř neznámý projekt během let změnil: „Festival přestal být pouze rodinnou záležitostí a otevřel se většímu množství lidí, kteří se chtějí zapojit, což je podle mě skvělé.“

Na festivalu si Hanka nejvíce cení toho, že jsou lidé kolem ní ochotní věnovat svůj volný čas podpoře handicapovaných dětí. „Líbí se mi zapálení všech členů týmu a to, jak chtějí nezištně pomáhat druhým. V dnešní době je totiž opravdu potřeba, aby si lidé navzájem pomáhali. Baví mě ale i to, že každý koncert je nejen pro mě, ale i pro spoustu návštěvníků vždycky neskutečně dojemný,“ říká.

A jak Hanka vidí budoucnost festivalu? „Nedokážu si tipnout, jak bude festival v následujících letech vypadat. Mně osobně se ale moc líbí, jak roste, a je zkrátka neuvěřitelné, že ho zná taková hromada lidí. Koncerty jsou totiž pokaždé beznadějně vyprodané. Je úžasné, jak návštěvníci náš projekt podporují, a moc ráda vidím, když se na koncertech či výletech dobře baví.“