Hudba pomáhá

„Obdivuji soudržnost a obětavost všech, kteří projekt Hudba pomáhá připravují“

Jedním z našich partnerů je SAINT-GOBAIN ADFORS CZ, který i v letošním roce naší sousedské benefici daroval velkou dávku dobrosrdečnosti a štědrosti. O tom, jak nás společnost ADFORS, která se zabývá technickými textiliemi pro stavební trhy, každoročně podporuje a co to pro její členy znamená, jsme si popovídali s Lucií Tomanovou, která náš projekt velice dobře zná.
Proč se společnost Adfors rozhodla podpořit projekt Hudba pomáhá?

Firma ADFORS se snaží být nejen spolehlivým zaměstnavatelem, ale také dobrým sousedem. Záleží nám na tom, aby se lidem v okolí našich výrobních závodů dobře žilo. Chceme podporovat projekty, které mají smysl, a tím Hudba pomáhá bezpochyby je.

Jakým způsobem naši benefici podporujete?

Přispíváme hlavně finančně, v rámci podpory regionu, kde působíme, nebo skrze ADFORS GRANT. Nicméně i naše firemní nástěnky jsou připraveny pro plakáty Hudba pomáhá. V Litomyšli máme téměř 1500 zaměstnanců, takže záběr je velmi široký.

Jak jste se o naší sousedské benefici dozvěděli?

Spolupráce ADFORS s projektem Hudba pomáhá funguje již několik let. Já jsem ji pouze převzala v rámci své práce. Jsem za to moc ráda, protože ředitel benefice Kája Telecký je můj spolužák z gymplu, se kterým mě pojí velké množství společných zážitků. Moc si vážím toho, že se naše cesty pracovně spojily i po letech.

Před několika lety jste v rámci projektu Hudba pomáhá sama vystupovala. Jak na toto období vzpomínáte?

Už je to spousta let, kdy jsem na této benefici zpívala. Tenkrát byla Hudba pomáhá ještě relativně v začátcích, ale vždycky to bylo krásné a dojemné. Nikdy jsem nedokázala pochopit, jak Kája se svým týmem dokáže koncerty a jejich organizaci rok od roku posunout o úroveň výš. Vše sleduji i dnes s úžasem.

Navštěvujete tedy pravidelně naše koncerty?

Pokud to čas a (před)vánoční shon dovolí, koncert nikdy nevynechám. Letos se tam určitě chystám, protože se pomáhá Klárce Doležalové, což je holčička, která se narodila naší spolužačce. Určitě bych chtěla dorazit a Klárku podpořit.

Co se vám osobně na našem projektu nejvíce líbí?

Těch věcí je hned několik. Umělecký zážitek, který je dechberoucí. Smysl celé benefice, kterým je podat pomocnou ruku a pomáhat, ale i soudržnost a obětavost všech, kteří se na přípravě projektu podílí na úkor svého volného času.

Co byste vzkázala letošní podporované rodině?

Říká se, že kolik se do srdce vejde lásky, tolik se vejde i bolesti. Myslím, že srdce Barči a Fandy jsou ale plná jen té největší lásky, kterou si umíme představit. Klárka je krásná holčička, která má milující rodiče. Přeji všem tedy hodně sil a co nejméně bolesti. A samozřejmě taky hodně výletů speciálně upraveným automobilem.

Co byste naší benefici popřála do budoucna?

Projektu Hudba pomáhá přeji hlavně skvělé lidi. Mnoho nadšených hudebníků a samozřejmě i hodně návštěvníků, sponzorů a parťáků zapálených pro věc. Předávejte tímto krásným způsobem i nadále atmosféru Vánoc a dobra. Vážíme si toho, co děláte.

Jaké další benefiční projekty společnost Adfors podporuje?

Podpora firmy ADFORS má velmi široký záběr. Podporujeme vybrané sportovní kluby, kulturní akce nebo potravinovou pomoc. Každý rok se zapojujeme do akce Ukliďme Česko a zveme lokální charity k nám do závodů na vánoční a velikonoční prodejní dny. Během Vánoc u nás probíhá akce Daruj srdce, kde podporujeme vybranou organizaci z okolí. Naším největším a nejkrásnějším projektem je ale určitě AFDORS GRANT, jehož prostřednictvím rozdáváme finance v kategoriích kultura, sport, ekologie, sociální služby a obce.