Hudba pomáhá

Tým Hudba pomáhá uspořádal speciální setkání

Chotěnov - V letošním roce slaví festival Hudba pomáhá desáté narozeniny.

Vzhledem k tomuto výročí se organizátoři rozhodli uspořádat speciální setkání. Během neděle 21. srpna se celý organizační tým společně s většinou rodin, kterým do té doby pomohli, setkal v Chotěnově.

Rád bych všechny přivítal při této speciální příležitosti. Hudba pomáhá je festival, který tvoříme my všichni, jak lidé v realizačním týmu, tak rodiny, kterým pomáháme. Jsem moc rád, že se tento maličký festival rozrostl do takto velkých rozměrů. Prozatím jsme vybrali více než jeden milion korun a tyto peníze pomohly rodinám, kterým jsme buď pořídili nějakou specializovanou pomůcku nebo rehabilitační pobyt. Díky moc za to, že pomáháte a díky moc, že jste tady,“ zahájil setkání zakladatel festivalu Hudba pomáhá Vojtěch Sedláček.

Na setkání se sešlo více než šedesát lidí a všichni si užívali prostorů typické vesnické usedlosti. Zde se seznámili jednotliví členové organizačního týmu s handicapovanými dětmi a jejich rodinami. Pro všechny byl připraven také speciální program. Během celého dne sice pršelo, ale nikdo si nenechal zkazit náladu. „Jsem ráda, že jsme se po deseti letech fungování sešli s rodinami, kterým jsme doteď pomáhali. Moc nám nevyšlo počasí, ale prostředí statku, kde jsme se sešli, bylo krásné a nakonec jsme si sraz užili,“ uvedla členka organizačního týmu Gabriela Špinarová.

Organizátoři také během setkání představili speciální překvapení, které se pojí s narozeninami festivalu Hudba pomáhá. „K letošnímu jubilejnímu desátému ročníku jsme si připravili samozřejmě něco speciálního. A protože jsme všichni srdcaři a srdcařky, tak jsme nechali vyrobit edici srdcožek, což jsou speciální ponožky festivalu Hudba pomáhá. Ten kdo si je koupí, se zařadí do našeho srdcařského týmu a pomůže tak handicapované Míše,“ řekl organizátor festivalu Karel Telecký.

(bko, iho)