Hudba pomáhá

Tým Hudba pomáhá získal Výroční cenu Vysokého Mýta za rok 2016

Vysoké Mýto - Začátkem letošního roku se náš tým dočkal značné pocty od zástupců Vysokého Mýta. Organizátoři festivalu byli jako celek nominováni jako kandidáti na získání ceny Vysokého Mýta za rok 2016.

Slavnostní vyhlášení proběhlo 2. března 2017 v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě. Již s půlhodinovým předstihem se k divadlu začali scházet všichni nominovaní s hosty a další návštěvníci této události. Sál se postupně zaplňoval a nechyběli ani zástupci našeho týmu. Do Vysokého Mýta odjeli Vojtěch Sedláček, Karel Telecký, Matěj Doležal a Ilona Holomková, aniž by tušili, jak celý večer dopadne. Jakmile se sál zaplnil, začaly znít tóny mladého energického orchestru Ježkovy stopy, který se zabývá předválečnou a válečnou českou hudbou z 30. let. Po úvodní písni se na pódiu objevili moderátoři večera Tereza Dejdarová a Pavel Pešeka, kteří přivítali všechny příchozí

Náš tým byl nominován do kategorie páté, která se udílela za organizaci kulturního podniku. Celkem bylo deset kategorií a cena starosty města, ve kterých se ucházelo o prvenství 84 nominací. V naší kategorii soutěžilo 18 navržených projektů a akcí. Proto bylo příjemným překvapením a milým okamžikem, když moderátoři vyhlásili jako vítěze právě tým Hudba pomáhá.
„Z Výroční ceny Vysokého Mýta mám ohromnou radost a je to krásná tečka za rekordním a jubilejním 10. ročníkem Hudba pomáhá. Opět bych zdůraznil, že je to ocenění pro náš celý padesáti členný tým a z pozice šéfa všem nesmírně děkuji. Kruh se tím uzavřel. Ve Vysokém Mýtě máme základnu a skvělé podmínky. Výroční cenou nám město dalo najevo sympatie a podporu,“ uvedl ředitel a zakladatel festivalu Vojtěch Sedláček.

Napětí v sále by se dalo krájet, ale celý večer probíhal v přátelském duchu a všichni si užívali společenské atmosféry, která byla protkána vřelými rozmluvami. Po předání veškerých cen a společné fotografii se účastníci přesunuli na městský úřad, kde byl připravený raut, který přispěl k různým debatám nad plány a jednotlivými projekty, akcemi a úspěchy.

Všem Vám děkujeme za podporu a přízeň.