Hudba pomáhá

Známe celkový výtěžek loňského ročníku!

Třináctý ročník benefičního festivalu Hudba pomáhá je za námi a konečně známe celkový výtěžek, který pomůže rodině Tereskových z Chrudimi. Rekordní částka zaplatí třináctiletému Míšovi nový kvalitní vozík, vanu s dvířky, ale i léčebné pobyty v lázních.

Podporovanou rodinou se pro třináctý ročník našeho benefičního festivalu stali Tereskovi z Chrudimi, jejichž syn Míša trpí dětskou mozkovou obrnou v kombinaci s dalšími vývojovými vadami. Ačkoliv je chlapec mentálně v pořádku, je upoutaný na invalidní vozík a pohyblivost jeho horních končetin je také omezená. Rodiče se ale i přesto snaží, aby byl co nejsamostatnější.

V roce 2019 se na přípravě festivalu podílelo více než sto dobrovolníků. Jeho součástí bylo jako obvykle několik vánočních koncertů skupiny Parkoviště pro velbloudy, kterou loni doplnili hudebníci z Cimbálové muziky Jana Dostála. Návštěvníci si mohli vychutnat také klubový koncert písničkáře Pokáče nebo benefiční představení v podání pardubické improvizační skupiny Paleťáci.

Celkový výtěžek, který se nám během třináctého ročníku festivalu podařilo vybrat, činí úžasných 411 014 korun. Tereskovi tyto peníze použijí na pořízení nového kvalitního vozíku, speciální vany s dvířky, díky které se Míša bude moci sám umýt, a na léčebné lázeňské pobyty.

„Jedná se o nejvyšší částku, kterou jsme za historii našeho festivalu jedné rodině předali. Máme z toho obrovskou radost a chtěli bychom poděkovat všem, kteří se na tomto báječném výsledku podíleli. Zároveň se těšíme na další ročník, který již brzy začneme pilně připravovat,“ řekl člen organizačního týmu Karel Telecký.