Hudba pomáhá

Hudba pro Šimona – 2007

Choceň – v sobotu 8.září 2007 proběhl v Baráčnické rychtě v Chocni benefiční festival hudebních kapel – „Hudba pro Šimona“. Festival byl pořádán na podporu místním a méně známým kapelám a výtěžek byl použit na podporu handicapovaného chlapce.

Hudební festival se setkal s velkým úspěchem, když jej navštívilo okolo tří set lidí a bylo vybráno úžasných 23.935,-Kč. „Organizačně se akce obešla bez sebemenších problémů a celkově jsme velmi spokojeni. Návštěvnost i výtěžek je nad naše očekávání. Domnívám se, že se podařilo vytvořit pohodovou atmosféru, kterou si užili kapely i posluchači, za což všem kolem „Hudby pro Šimona“ velmi děkuji. Teď zbývá jen doufat, že nás štěstěna bude provázet i v dalších letech, a že nám lidé zachovají přízeň!“, říká jeden z pořadatelů festivalu, Vojtěch Sedláček. Během večera se v sále vystřídalo mnoho hudebních žánrů, mohli jste slyšet hudbu od jazzrocku po popmusic. Vystoupily kapely Mixed pickles, Trio de Janeiro, Mother´s angels, Hubero zdepeda a Fish fingers.

„Hudba pro Šimona“ byla podpořena grantem programu Make a Connection – Připoj se, který je společným programem Nadace rozvoje občanské společnosti a společnosti Nokia. Akci pořádají dobrovolníci z Chocně a okolí a jejich záměrem je vytvořit z festivalu tradici do dalších let a dále touto cestou pomáhat svému okolí.