Hudba pomáhá

Hudba pomáhá rozehrála Litomyšl

V pořadí čtvrtý benefiční koncert se odehrál v kulturou nabité Litomyšli, kam se každoročně moc rádi vracíme. Znovu nás přijela navštívit i rodina Novotných s dcerou Eliškou, kterou letos podporujeme. Koncertní večer dopadl nad očekávání, neboť se celkový výtěžek z jednotlivých akcí včetně příspěvků na transparentním účtu vyšplhal na neuvěřitelných 337 430 korun. Náš cíl přebudovat pro Elišku garáž na bezbariérový pokojík je tak díky vaší podpoře zase o velký kus blíž.

Sobota 10. prosince 2022 opět patřila Hudbě a její schopnosti pomáhat těm, kteří to potřebují. Již tradičně se brzy ráno začala vybalovat všechna potřebná fidlátka v zázemí Smetanova domu, který se stal dějištěm čtvrtého koncertu šestnáctého ročníku naší sousedské benefice. Podobně jako ostatní místa, kde hudbí akce probíhají, dodává i tento prostor sám o sobě každému vystoupení trochu té kouzelné atmosféry navíc. 

První posluchači se začali scházet už po osmnácté hodině. Někteří zamířili rovnou na svá místa a začetli se do hudbího almanachu, jiní se vydali k nabídce občerstvení a pozdravili náš tým z cateringu. Hudbí parta přitom na místě nezapomněla přivítat ani podporovanou rodinu Novotných s dcerou Eliškou a uvést je na speciálně připravená místa. 

Eliška je téměř devítiletá dívka, která trpí vzácným onemocněním CDKL5, kvůli kterému je plně odkázaná na invalidní vozík s permanentní péčí rodičů. Částka, kterou se nám podaří během letošních koncertů vybrat, proto bude využita na vybudování pokojíku, kde bude mít Eliška konečně potřebné zázemí pro odpočinek, rehabilitační cvičení a hru. 

V devatenáct hodin světla vyprodaného sálu zhasla a koncert tak mohl začít. Zpěv sólistů a sboru doprovázel početný orchestr dobrovolníků pod vedením dirigenta Lukáše Hrubeše. Na míru šitý repertoár se skládal z více i méně známých hudebních počinů českých a světových autorů. Lidová tvorba byla vyváženě nakombinována s moderní a nezapomnělo se ani na ryze vánoční písně, které dodaly vystoupení kouzlo probíhajícího adventu. 

Po celý koncert panovala v sále báječná nálada a skvělá atmosféra. Diváci na závěr odměnili účinkující dlouhým potleskem, který následně eskaloval ve standing ovation. Do příště si tedy pro takové krásné případy budou muset hudebníci nacvičit i nějaké ty přídavky. Na kontě pro Elišku je navíc momentálně již neuvěřitelných 337 430 korun, což nás výrazně přiblížilo k tomu, abychom mohli její rodině splnit sen a zrealizovat přeměnu garáže na bezbariérový pokojík.

Akce se uskutečnila za podpory města Litomyšl, čehož si velice vážíme. Za co ale děkujeme ze všeho nejvíce, je podpora vás, diváků a přátel Hudby pomáhá. Váš zájem o sousedskou benefici je hnacím motorem a důkazem, že má smysl pokračovat dál v tom, co tak rádi děláme. 

Kdy a kde se s námi můžete příště setkat?

So | 17. 12. | 19.00 | Ústí nad Orlicí | Roškotovo divadlo – vstupenky stále v prodeji

Ne | 25. 12. | 19.00 | Vysoké Mýto | Šemberovo divadlo  – vyprodáno