Hudba pomáhá

Pro speciální školy se vybralo více než 200 tisíc korun!

Ačkoliv se celý program letošního ročníku festivalu Hudba pomáhá musel kvůli současné situaci smrsknout do jednoho večerního pořadu, organizátoři dokázali svým vysíláním potěšit velké množství sledujících. Pro speciální školy v Litomyšli, Poličce a Vysokém Mýtě, kterým je výtěžek tentokrát určený, se navíc podařilo vybrat krásných 216 541 korun.

Čtrnáctý ročník festivalu, který proběhl ve formě večerního pořadu, diváky zavedl do mlýna v obci Horky, kde pořadatelé vytvořili malou hudbí domácnost. Celým vysíláním se nesly nejen vánoční písně v podání kapely Parkoviště pro velbloudy a smyčcového tria, u stolu se sešly některé z dříve podpořených rodin, kuchyni provoněly vanilkové rohlíčky paní Jokešové a pořad doprovodilo také vyprávění českého herce Jaroslava Duška.

„V součtu všech našich streamovacích kanálů má pořad v tuto chvíli přes 35 000 zhlédnutí. S nadsázkou lze tedy říci, že letošní ročník vidělo více lidí než uplynulých třináct ročníků dohromady. Máme z toho obrovskou radost a je vidět, že covid s sebou kromě nepříjemností nese i krásné paradoxy,“ řekl ředitel festivalu Karel Telecký.

Celý letošní ročník provázel motiv vanilkových rohlíčků, který lákal ke společnému pečení cukroví. Příznivci festivalu mohli speciální školy podpořit třeba nákupem zástěr a srdcožek v novém eshopu, ale také zasláním peněz na transparentní účet, zakoupením symbolické vstupenky nebo vhozením příspěvku do tradičních kasiček. Konečný výtěžek, který se společnými silami podařilo vybrat, dnes činí krásných 216 541 korun.

„Speciální školy podpořilo větší množství drobných dárců. Je to patrné ze struktury příspěvků a mě osobně to naplňuje optimismem. Na světě totiž není tak zle, jak je to všude kolem prezentováno. Zároveň bych chtěl jménem organizátorů všem poděkovat. Výtěžek i pro nás ohromná sledovanost jsou pro nás velkým darem. Je krásné a důležité zjistit, že k dobrým skutkům a kultuře se lidé obrací v horších dobách ještě intenzivněji,“ dodal s úsměvem Karel Telecký.