Hudba pomáhá

454 924 Kč je celkový výtěžek festivalu HUDBA POMÁHÁ

Vysoké Mýto–Závěrečná akce jubilejního ročníku benefičního festivalu Hudba pomáhá je již za námi. Na Boží hod Vánoční byl připraven poslední koncert, který se uskutečnil v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě. Letošním cílem bylo podpořit handicapovanou Míšu Mikuleckou z Vysoké Mýta.

Festival Hudba pomáhá již desátým rokem podporuje handicapované děti z Pardubického kraje. Letošní ročník byl věnován osmileté Míše Mikulecké z Vysokého Mýta, která trpí střední mentální retardací doprovázenou dalšími problémy, jako jsou snížená pohyblivost nebo oční vada.  Výtěžek z celého festivalu pomůže Míše a její rodině zaplatit pobyt v lázních Klimkovice, kde by pro Míšu měla být připravena speciální rehabilitace. „Pobyt bude určený především na rehabilitaci obou nožiček. Michalka v průběhu festivalu podstoupila operaci v Hradci Králové a potřebuje s nimi nadále cvičit,“ uvedla sestra Michalky Kateřina Stehlíková.

V rámci festivalu se podařila dohodnout spolupráce se skupinou Chinaski, o kterou byl velký zájem. Organizátoři se proto nakonec rozhodli připravit koncerty rovnou dva. Celkový výtěžek z obou vystoupení byl 261 300 korun. Polovina peněz putovala Michalce a druhou polovinu získala vysokomýtská organizace Berenika, která pomáhá handicapovaným lidem.

Mezi další akce, které organizátoři v letošním roce připravili patří například výstava handicapovaného umělce Tomáše Rybičky nebo divadelní vystoupení Jaroslava Duška Čtyři dohody. Také nechyběla tradiční série vánočních koncertů skupiny Parkoviště pro velbloudy a jejich hostů.

Závěrečný koncert ve Vysokém Mýtě si nenechalo ujít více než tři stovky návštěvníků. Vystupující ho zahájili písní Září hvězda září od Janka Ledeckého. Kromě dalších hitů následovalo také přivítání návštěvníků, kterého se zhostil Karel Telecký. „Dobrý večer dámy a pánové. Byl jsem ohromně nadšený, že už deset minut před začátkem byl koncert zcela vyprodaný. Tím spíš, když naše letošní rodina je právě z Vysokého Mýta a vidím, kolik lidí je dnes přišlo podpořit,“ sdělil své nadšení. Tak jako každý rok si i letos skupina přizvala několik hostů. Letos to byli Pavel Horníček, Anežka Jiskrová a smyčcové kvarteto.

V průběhu posledního koncertu proběhlo slavnostní předání šeku rodině. Výtěžek celého letošního ročníku byl rekordní – podařilo se získat 454 924 korun. Celková částka pro Míšu tak činí 324 274 korun, což ji pošle do Klimkovic hned několikrát. Šek s touto částkou přišla přebrat Míša se svými sourozenci Kateřinou a Josefem. Rodina věnovala celému týmu Hudba pomáhá speciální dort, který obsahoval všechny zásadní atributy spojené s tímto projektem. Kromě hudebních nástrojů se zde objevily také nové srdcožky, neboli pomáhací ponožky, které si mohli návštěvníci zakoupit během letošních koncertů.

Na závěr se skupina Parkoviště pro velbloudy dočkala ovací ve stoje, které neměly konce a následně pro velký úspěch návštěvníkům zazpívala dva přídavky „Koncert v Šemberově divadle se mi velice líbil. Byla jsem se podívat i na koncertě v kostele v Morašicích. Celý koncert mi dnes přišel více uvolněný, když to trochu porovnám, ale asi to bylo tím, že to byl poslední koncert. Jsem ráda, že je tu něco takového, co můžeme navštěvovat a zpříjemňovat si tak adventní čas a zároveň podpořit někoho, kdo to potřebuje,“ uvedla návštěvnice Veronika Dušková.

Celý organizační tým byl s letošním ročníkem velmi spokojený. Výtěžek předčil veškerá očekávání a jubilejní ročník se stal rekordním nejen díky počtu návštěvníků, ale také částkou, kterou organizátoři věnují na pomoc Michalce Mikulecké. Tým festivalu Hudba pomáhá by proto rád poděkoval všem návštěvníkům, kteří letošní ročník podpořili a slibuje, že příští ročník bude opět stát za to.