Hudba pomáhá

Eliška se dočká vysněného pokojíčku

V roce 2022 v rámci své benefiční koncertní šňůry Hudba pomáhá odehrála šest koncertů na podporu Elišky Novotné z Pardubic. Tentokrát se návštěvníkům představil orchestr rodičů, dětí, žáků i učitelů společně se sborem a sólisty a hudebníci navíc poprvé zavítali také do Ústí nad Orlicí.

Výtěžek šestnáctého ročníku sousedské benefice Hudba pomáhá se členové týmu rozhodli věnovat holčičce se vzácným onemocnění CDKL5. Tato zákeřná nemoc Elišku odkázala na vozík a způsobila jí spoustu těžkostí, takže dnes k životu potřebuje neustálou péči druhých.

Eliška společně s rodiči a sourozenci bydlí na okraji Pardubic v rodinné řadovce. A jelikož se s vozíkem do druhého patra dostat nelze, odehrává se celý její domácí život na pohovce v obýváku. Rodina Novotných proto již nějaký čas sní o tom, že by mohli přeměnit garáž na bezbariérový dětský pokojík s rehabilitačními pomůckami, herním koutkem a pořádnou postelí.

Šestnáctý ročník benefice odstartoval 26. listopadu 2022 dvojkoncertem v Morašicích. Série následujících čtyř hudebních vystoupení (Polička, Litomyšl, Ústí nad Orlicí a Vysoké Mýto) byla pro posluchače takřka dvouhodinovým pohlazením pro duši, o což se postaral orchestr tvořený hudebníky napříč generacemi společně se sborem a sólisty. Nově se navíc orchestr rozrostl o členy vysokomýtského dechového big bandu.

V rámci jednotlivých koncertů se na pódiu potkali učitelé s žáky, tatínkové, mámy, děti, studenti i dědečci, kteří se vydávají za hudbou téměř z celého regionu. Pod taktovkou sbormistra a dirigenta Lukáše Hrubeše zazněly písně již známé, ale také skladby na míru zaranžované do popového či gospelového nádechu.

S pomocí štědrým dárcům se nám nakonec podařilo Elišku Novotnou podpořit částkou 623 811 korun. Peníze rodina již brzy použije na přestavbu garáže, která se promění na Eliščin nový pokojíček, který bude vhodný pro rehabilitace, odpočinek i zábavu.

Děkujeme všem, kteří navštívili některý z našich koncertů, a lidem, kteří se rozhodli přispět na dobrou věc. Velké díky patří taktéž našim partnerům, podporovatelům a všem dobrovolníkům, bez nichž by se koncerty nepodařilo uskutečnit. Těšíme se na shledanou na koncertech sedmnáctého ročníku benefice Hudba pomáhá!