Hudba pomáhá

Hudba pro Toma – 2009

Choceň – 10. října, baráčnická Rychta. Po čtyři podzimní večery (19.9.,26.9,3.10. a 10.10.) hostila baráčnická Rychta v Chocni festival Hudba pomáhá – Hudba pro Toma.

Hudba pomáhá již třetím rokem pomáhá handicapovaným dětem v okolí Chocně a výrazně také oživuje místní kulturu. Letošní ročník festivalu byl věnován Tomáši Felgrovi, třináctiletému chlapci s diagnózou dětská mozková obrna s mimovolnými pohyby. Cílem festivalu bylo seznámit diváky s problematikou života handicapovaných a díky výtěžku ze vstupného koupit Tomášovi notebook, který potřebuje k výuce. Co se týče hudební stránky večerů, letos mohli návštěvníci po čtyři soboty spatřit špičky české hudební scény. Na festivalu vystoupila například kultovní kapela ZNOUZECTNOST z Plzně, dále pak velmi uznávaná pražská kapela -123min. nebo vítěz folkové soutěže Porta 2008 – Xindl X.

Letošní ročník byl již potřetí pořádán týmem, v jehož čele stojí Vojtěch Sedláček (předseda NO PASIVO o.s.) a za dobrovolníky Kristýna Odvárková. Velký dík tedy po zásluze patří celému NO PASIVU o.s., dále pak skautskému středisku Junák – Skály a kapele Dědovy blechy.

Rádi bychom závěrem poděkovali všem partnerům, kteří se podíleli na uskutečnění celého festivalu Hudba pomáhá – Hudba pro Toma: – za finanční podporu děkujeme zejména Pardubickému kraji, městu Choceň, Nadaci Vodafone ČR a v neposlední řadě panu Ing. Romanu Línkovi, že převzal záštitu nad celým festivalem. Dále děkujeme mediálnímu partnerovi Bandzone.cz, pivovaru Svijany, Lukášovi „Valčovi“ Zavřelovi za výborné fotky z akcí, choceňské Obci baráčnické – zejména správci Rychty, panu Růžičkovi, Kátě Novotné za grafiku festivalu, kapelám, které zahrály, zvukařům, vysokomýtské firmě PCCOMP za zprostředkování koupě notebooku a příslušenství, obsluze na baru, Evě Olivové, která připravila skvělou vegetariánskou kuchyni, filmařům Gleyanu II, zejména Danovi Bekovi, za dokument o Tomovi a za videodokumentaci posledního večera, Věrce a Jitce za občerstvení, dobrovolníkům a v neposlední řadě všem návštěvníkům, kteří přišli podpořit dobrou věc a dokázali tak už po třetí, že hudba opravdu pomáhá!

Text: Pavel Suchý a Vojtěch Sedláček, NO PASIVO o.s.

Foto: Lukáš Zavřel („Valča“)