Hudba pomáhá

Hudba jela na výlet již podruhé, tentokrát do Krkonoš!

V sobotu 18. května proběhla v pořadí již druhá akce s názvem Hudba jede na výlet. Příznivci benefičního festivalu Hudba pomáhá se tentokrát vydali prozkoumat Stezku korunami stromů, která se tyčí v krkonošských Jánských lázních a nabízí bezbariérový přístup také lidem s handicapem. Na cestě je doprovodili Michalka Mikulecká a Davídek Herman, které festival podpořil v minulých letech.

Cílem projektu Hudba jede na výlet je spojit organizátory festivalu Hudba pomáhá s jejich fanoušky, podporovanými rodinami, ale také širokou veřejností. Díky tomu se mohou všichni lépe poznat, užít si společný výlet a vytvořit si další krásné zážitky. První takový výlet proběhl v červnu 2018, kdy se nadšená skupinka příznivců benefičního festivalu vydala na nedaleký Kozlovský kopec.

Díky pozitivním ohlasům veřejnosti se organizátoři Hudba pomáhá rozhodli v letošním roce uspořádat hned dvě další akce. První z nich, která byla podpořena z grantové výzvy T-mobile Mluvme spolu, proběhla v sobotu 18. května. Tentokrát nadšení turisté otestovali Stezku korunami stromů, která v Krkonoších vyrostla v roce 2017. I přes menší počáteční obtíže vyrazilo na společnou akci 30 výletníků z blízkého i vzdálenějšího okolí včetně rodiny Mikuleckých a rodiny Hermanových.

„Na začátku jsem měla strach, aby se něco zbytečně nezkomplikovalo, aby se nikomu po cestě nic nestalo a hlavně aby se výlet všem líbil a užili si ho. Nakonec ale všechno dobře dopadlo. Potěšilo mě, že se přihlásili také lidé, kteří neměli o našem týmu a festivalu ponětí a o celé akci se dozvěděli od svých známých. Byli velice nadšení z naší práce a rádi poznali náš tým. Všichni byli navíc během výletu plní elánu, z čehož jsem měla obrovskou radost,“ řekla Jana Dvořáková, která měla společně se sestrou Hanou na organizaci výletu největší podíl.

Jelikož počasí vyšlo na jedničku, po příjezdu do Jánských Lázní si všichni výletníci nejprve rozložili na trávě deky a společně poobědvali. Děti nadšeně běhaly kolem, někteří lidé si krátili čas hraním karet a ostatní si prostě jen užívali sluníčka. Poté už se všichni vydali lesem na samotnou stezku, která se vine nedotčenou krkonošskou přírodou a končí na rozhledně v nadmořské výšce 45,5 metru. Ti odvážnější si vyzkoušeli také sjezd speciálním tobogánem, který vede prostředkem věže.

„Na hudbopomáhací výlet jsme se vydali se synem Davídkem a dcerou Terezou. Počasí nám přálo, celý den byl bez mráčku a cestu na vrchol stezky jsme si moc užili,“ řekla paní Olivie Hermanová, jejíž rodině pomáhal festival v roce 2018. Davídek byl stejně jako ostatní výletníci z podařené akce nadšený. Cesta domů se nesla v duchu odpočinku, hodnocení výletu a plánování dalších projektů, všichni si ale navíc zazpívali také několik písniček za doprovodu kytary.

A jak celý výlet hodnotí vedoucí festivalové komunikace Karel Telecký? „Ohromně mě překvapilo, jak naše společná cesta ukázala na posun námi podpořených dětí. Míša Mikulecká, které jsme financovali rehabilitace po operaci nohy, vyšla více než 2 kilometry dlouhou stezku po svých. A třeba loni podpořený Davídek Herman pak s nadšením úplně sám prosvištěl 80 metrů dlouhý tobogán, a jelikož se mu to moc líbilo, dožadoval se dalšího svezení.“

Nestihli jste druhý výlet s organizátory festivalu Hudba pomáhá? V tom případě nemusíte zoufat, na podzim se totiž chystá další podobná akce. Během třetího výletu, který proběhne 14. září, se můžete společně s námi vydat na další bezbariérové místo, a to konkrétně do Moravského krasu. Všichni příznivci festivalu a nadšení výletníci jsou srdečně zváni.