Hudba pomáhá

Třetí výlet zavedl příznivce Hudba pomáhá do Moravského krasu

V sobotu 14. září se organizátoři festivalu Hudba pomáhá opět setkali s podpořenými rodinami, fanoušky i zástupci široké veřejnosti a vydali se na další společný výlet. Proběhla totiž v pořadí již třetí akce s názvem Hudba jede na výlet, která tentokrát přivedla příznivce benefičních koncertů do Moravského krasu.

Ačkoliv organizátoři festivalu Hudba pomáhá momentálně pilně chystají třináctý ročník a chystají pro návštěvníky spoustu zajímavých překvapení, na své příznivce rozhodně nezapomínají. Proto připravili v pořadí již třetí akci s názvem Hudba jede na výlet, která si klade za cíl spojit pořadatele benefičních koncertů s podporovanými rodinami, návštěvníky ale i zájemci z řad široké veřejnosti.

Třetí výlet, který byl opět podpořen z grantové výzvy T-mobile Mluvme spolu, proběhl 14. září. Výletníci se tentokrát vydali prozkoumat krásy jeskyní v Moravském krasu a zdejší propast jménem Macocha. „Zpočátku to vypadalo, že účast nebude velká, ale poté se začalo hlásit více a více lidí. Nakonec se s námi vydalo 30 výletníků, z nichž většina s námi byla už na minulém výlete. Kromě toho se zúčastnila také rodina Felgrových, kterou jsme podporovali v roce 2009, i rodina Tereskových, kterou podpoříme v roce letošním,“ řekla Jana Dvořáková, jež měla společně se sestrou Hankou celou akci na starost.

Jelikož výlet doprovázelo slunečné počasí, všichni účastníci měli skvělou náladu a těšili se na to, co si pro ně organizátoři připravili. První zastávku si příznivci festivalu Hudba pomáhá udělali na pštrosí farmě v Doubravicích nad Svitavou, kde si mohli prohlédnout spoustu různých zvířat od dospělých pštrosů přes králíky až po papouška a navštívit také přilehlé zahradnictví.

Následně už výletníky čekal samotný Moravský kras. Nejprve se všichni společně vydali do Sloupsko-Šošůvských jeskyní, kde si poslechli zajímavý výklad o původu celého komplexu, shlédli krátký film o jeskynních lovcích a prošli se společně jeskynním stezkami, které samozřejmě nabízí bezbariérový přístup také všem lidem s handicapem. Tam také poznali, jakou roli hraje pro vozíčkáře kvalitní vybavení.

„V jeskyních jsem si poprvé na vlastní kůži zkusil, jak moc důležitá je pro jezdce kvalita vozíku. Po celou prohlídku mi totiž Michal Tereska dovolil tlačit jeho vozík. A to, zda se jedná o pořádnou káru, nebo nějaký kostitřas, poznáte hned na první kamenné cestě. Je zkrátka rozdíl, zda jedete pořádným SUVčkem nebo na loukoťovém žebřiňáku. A proto je třeba vybavovat vozíčkáře právě těmi SUVčky. My totiž taky nenosíme dřeváky, ale pořádné boty,“ řekl jeden z organizátorů Karel Telecký.

Poslední zastávkou na třetím výletě s organizátory festivalu Hudba pomáhá byla propast Macocha. „Někteří odvážlivci se do propasti vydali, jiní účastníci výletu ale raději využili krásného slunečného počasí a venku si udělali piknik,“ řekla Jana Dvořáková. Všichni výletníci byli z podařené akce nadšení, při zpáteční cestě si o výletě vesele povídali a těšili se, co si pro ně pořadatelé benefiční akce připraví příště.

Nestihli jste prozatím žádný výlet s organizátory festivalu Hudba pomáhá, ale rádi byste tento projekt podpořili? Přijďte se podívat na některý z benefičních koncertů, jež se již tradičně uskuteční během listopadu a prosince. Jejich výtěžek bude v letošním roce věnován třináctiletému Míšovi Tereskovi z Chrudimi, který trpí dětskou mozkovou obrnou. A co se týče dalších výletů, organizátoři festivalu slibují, že i příští rok se mají fanoušci benefičního projektu na co těšit.