Hudba pomáhá

Hudba pomáhá zakončila letošní ročník ve Vysokém Mýtě

Poslední koncert sousedského benefičního festivalu Hudba pomáhá, který se v rámci letošního roku uskutečnil, zaplnil sedadla Šemberova divadla ve Vysokém Mýtě. Nemáme sice spočteny všechny finanční příspěvky, ale částka obdržená ze vstupného ze všech koncertů trhá hudbí rekordy. Automobil sloužící pro ulehčení života Tomáška Lněničky je tak již na dosah.

V sobotu 25. prosince se uskutečnil poslední ze série koncertů Hudba pomáhá. Hudbí orchestr a sbor pod taktovkou dirigenta Lukáše Hrubeše rozezněl líbeznými tóny a hlasy vysokomýtské Šemberovo divadlo. Během podvečerního času si posluchači mohli vychutnat jak profláklé, tak i méně známé písně ve speciálním hudbím provedení. Atmosféra byla takřka dechberoucí.

Letos se komunita hudbopomahačů rozhodla věnovat výtěžek svých koncertů rodině z domovské vsi, odkud řada členů týmu pochází. Pomáháme totiž Lněničkovým z Morašic. Jejich jedenáctiletý syn Tomášek trpí Duchennovou svalovou dystrofií, která jej okrádá o svalovou hmotu, a tak je Tom závislý na pomoci druhých.

Koncertní výtěžky dopomohou jemu i celé rodině částečně ulehčit život. Za získané finance plánují zakoupit speciálně upravený automobil, který ušetří sílu mamince, tatínkovi, ale i samotnému Tomíkovi. Zkrátka všem, kteří se snaží Tomovi dělat život hezčí a jednodušší. Ulehčí jim totiž přesuny do lázní, na rehabilitace i do školy.

Vysokomýtský koncert díky všem příchozím přispěl na koupi vozu 85 360 korun, za což každému z dárců a návštěvníků velice děkujeme. Již teď můžeme říci, že celková částka vybraná ze vstupného trhá hudbí rekordy. Momentálně je totiž na kontě pro Lněničkovy 489 095 korun. A to zatím nemáme spočtené veškeré finance z kasiček, ale pouze peníze za vstupenky na jednotlivé koncerty.

Máme radost, že pomáháte s námi a že si díky vám všem Lněničkovi budou moci automobil se speciálními úpravami pořídit. Je to zkrátka nádhera, že jsme se i v této nelehké době sešli a ukázali, že nám cizí životy nejsou lhostejné, ba naopak! Děkujeme vám za podporu a těšíme se zase příští rok na slyšenou.

Martin Madejewský