Hudba pomáhá

Hudba pro Verunku a Vojtu – 2015

Hudba pomáhá je benefiční festival, který vznikl v roce 2007. Motto organizátorů projektu zní "oslaďte život dětem, které ho zase tak sladký nemají", a proto je každý ročník spojený s pomocí handicapovanému dítěti z Pardubického kraje.

Za devět let fungování festival podpořil nejen 11 dětí, ale také organizaci BERENIKA Vysoké Mýto, o.p.s. Podařilo se mu získat více než 1 130 000 Kč, které putovaly na zakoupení důležitých kompenzačních pomůcek nebo speciálních léčebných pobytů.

Loňský ročník benefičního festivalu podpořil Vojtěcha Vrchotu z Litomyšle a jarní Hudba pomáhá Speciál Veroniku Gožďálovou z Brna. Celkem bylo mezi obě děti rozděleno 351 464 Kč. Získané finance oběma poslouží na úhradu velmi nákladného programu KLIM-Therapy v lázních Klimkovice.  Jeden tento pobyt stojí včetně všech poplatků bezmála 110 000 Kč a pojišťovna na něj nepřispívá.

V roce 2015 se festival Hudba pomáhá mohl chlubit velmi bohatým programem. Na jaře v M-klubu ve Vysokém Mýtě zahrála skupina Chinaski, která vystoupila bez nároku na honorář, a tak mohl celý výtěžek pomoci Veronice Gožďálové. Podzimní část byla věnovaná Vojtěchu Vrchotovi. V rámci ní se odehrál velký klubový koncert jediné české electroswingové kapely Mydy Rabycad. Následovalo benefiční divadelní představení Víkend s Bohem a festival vyvrcholil tradičními a velmi oblíbenými vánočními koncerty s podtitulem „Ježíšek pro Vojtu“. Se skupinou Parkoviště pro velbloudy vystoupili hosté z Mother´s Angels, Iva Kolářová a Ondřej Pavlák.

Všechna benefiční představení přilákala v minulém roce více než 2 000 návštěvníků. Všem děkujeme za přízeň. Zvláštní poděkování patří také našim sponzorům, díky kterým může celý výtěžek ze vstupného putovat na dobročinnost. Velmi si této podpory vážíme. Závěrem bychom rádi všechny naše příznivce pozvali na letošní jubilejní desátý ročník festivalu Hudba pomáhá. Plánujeme několik překvapení v našem programu a již nyní máme tu čest zveřejnit, že nám skupina Chinaski přislíbila dlouhodobou spolupráci a zahrají pro nás zdarma i v letošním roce!

Aktuality, fotografie, dokument o festivalu a propagační videa najdete na www.facebook.com/hudbapomaha

Tým Hudba pomáhá