Hudba pomáhá

Jiskrovi mají MOTOmed – ohlédnutí za loňským ročníkem

V loňském roce jsme se rozhodli pomoci momentálně sedmnáctiletým dvojčatům Janovi a Radovanovi Jiskrovým z Dolního Újezdu, kteří trpí dětskou mozkovou obrnou v kombinaci s epilepsií a oční vadou.

Festival zahájil koncert Michala Hrůzy a skupiny Echonaut, který byl následován tradiční sérií vánočních koncertů skupiny Parkoviště pro velbloudy.

Na závěr loňského ročníku rodina obdržela peníze, které se nám společnými silami podařilo na koncertech vybrat. „S Karlem Teleckým jsme byli předat mamince a bratrům Jiskrovým výtěžek v hodnotě 257 954 korun. Musím říct, že to bylo milé pohlazení po hlavě, které zakončilo ročník 2017,“ řekl ředitel festivalu Vojta Sedláček. Chlapci potřebují denně rehabilitovat a procvičovat horní i dolní končetiny, a Jiskrovi se proto rozhodli z výtěžku pořídit speciální pohybový přístroj s názvem MOTOmed.

V lednu letošního roku navštívili kluci léčebnu v Košumberku, kam jezdí pravidelně. V červnu dorazil Jiskrovým objednaný MOTOmed a Jan s Radovanem teď mohou doma cvičit a posilovat svaly. „Po festivalu se změnilo hlavně to, že nás ve vesnici lidé poznávají. Zatím jsme se nesetkali s žádnou negativní reakcí, za což jsme velice rádi. Přístroj MOTOmed, který jsme z výtěžku zaplatili, funguje na sto procent. Je dobré, že kluci mají správný pohyb každý den a jejich svaly tak nadále neochabují,“ uvedla paní Jiskrová.

Rodina také navštívila České Budějovice, zámek Hluboká nad Vltavou a Rakouské Alpy v rámci pobytu, který jim věnoval cestovní portál Fireflies. „V současné době se nám daří výborně. Na dovolené jsme měli nádherné počasí a kluci všechno v rámci svého zdravotního stavu zvládli,“ řekla paní Jiskrová.

Jiskrovi doufají, že všichni budou mít možnost navštívit některý z letošních koncertů a podpořit tak další rodinu, která to potřebuje. „Celému týmu Hudba pomáhá přejeme hlavně hodně zdraví a štěstí, aby i nadále měli srdce na pravém místě a stále drželi pohromadě. Za naši rodinu můžu říci jenom to, že jsou to velice milí lidé a že jim patří opravdu velký dík za to, co pro nás dělají,“ dodala paní Jiskrová.