Hudba pomáhá

„Z koncertu jsem odcházel s pocitem, že lidstvo má smysl“

Jedním ze stálých a srdečných partnerů festivalu Hudba pomáhá je investiční společnost AVANT, která se specializuje na zakládání, správu a administraci fondů kvalifikovaných investorů a nabízí zajímavé investiční příležitosti. Za společnost, která náš festival již několik let podporuje, nám poskytli rozhovor manželé Eva a Pavel Doležalovi, kteří patří mezi návštěvníky našich koncertů.

Nejprve si pojďme říct něco o vás. Čemu se věnujete v běžném životě?

Eva: Zcela běžným věcem – práci a rodině. A těší mě samozřejmě obojí.

Pavel: Běžně se snažím stihnout všechno, ale jen výjimečně se mi to povede.

Jako jsou vaše koníčky a oblíbené volnočasové aktivity?

Eva: Každý týden se snažím najít hodinku na pilates a ráda trávím víkendy v přírodě s manželem a s dětmi. Miluji detektivky, a když mě nějaká chytne, vydržím číst až do rána.

Pavel: Nejraději trávím svůj volný čas s rodinou, a to třeba společnou procházkou, hraním nebo sledováním filmu u krbu. Mezi mé koníčky v létě patří golf, v zimě snowboarding a po celý rok historická literatura.

Které aktivity podle vás utvářejí dobrou občanskou společnost?

Eva: Určitě aktivity s dobrým úmyslem. To je ovšem široké téma od prázdných slov až po opravdu dobré věci.

Pavel: Za takové aktivity osobně považuji činnosti překračující přímý osobní prospěch, kdy se lidé nesoustředí jen na sebe, ale různými formami pomáhají také ostatním.

Společnost AVANT patří mezi největší partnery festivalu Hudba pomáhá. Jaký je váš vztah k benefici?

Eva: Zcela přirozený.

Pavel: Můj vztah k benefici postupně roste a posiluje se novými zkušenostmi a znalostmi. V mládí jsem určitě tak vnímavý nebyl.

Jaké další projekty podporujete?

Eva: Podporujeme organizace Dobrý anděl, Zdravotní klaun a Základní školu Svítání.

Pavel: A také Smetanovu Litomyšl. Vybíráme si projekty, které nám jsou blízké, a vnímáme v nich jasnou přidanou hodnotu pro celou společnost.

Jak jste se o festivalu Hudba pomáhá vlastně dozvěděli?

Eva: Na festival mě před pěti lety pozvala kamarádka a musím říct, že jsem byla ohromena úrovní koncertu, neopakovatelnou atmosférou i obrovským nasazením všech členů týmu. A to nemluvím o benefičním rozměru této nádherné akce.

Pavel: Většinu dobrých věcí jsem se dozvěděl od manželky.

Proč jste se rozhodli projekt Hudba pomáhá podpořit?

Eva: Když jsem začala pracovat v AVANT IS, neustále mi chodily žádosti o příspěvek na podporu různých projektů – od útulků pro psy (které také podporujeme) až po tisk brožur. Proto jsem se rozhodla si tyto aktivity utřídit a vybrat ty, které mi připadají smysluplné.

Pavel: V životě se soustředím na konkrétní cíle, a proto preferuji podporu pro konkrétní lidi nebo rodiny. Festival Hudba pomáhá je o lidech, které vidíte a znáte jejich příběh.

Navštěvujete naše koncerty?

Eva: Ano, chodím každý rok. Je to pro mě vždy velmi emotivní zážitek, který neodmyslitelně patří k mému prožívání adventu.

Pavel: Popravdě jsem si byl koncert poprvé poslechnout až loni.

Co se vám na festivalu Hudba pomáhá líbí?

Eva: Líbí se mi zejména ten nápad – jak využít talentu pro dobrou věc.

Pavel: Mne vzala za srdce trojkombinace ušlechtilého cíle, vysoké kvality účinkujících a pozitivní lidské atmosféry v publiku. Odcházel jsem s pocitem, že lidstvo má smysl.

Co byste vzkázali rodině Tereskových, kterou letos podporujeme?

Eva: Přeji Míšovi a jeho sympatické rodině, aby se jim splnilo to, co většina lidí přijímá jako samozřejmost – aby se Míša mohl alespoň částečně osamostatnit. A samozřejmě plno sil a radost z každého jeho pokroku.

Pavel: Nikdy to nevzdávejte!