Hudba pomáhá

Litomyšlský koncert se přesouvá do Smetanova domu!

Vánoční koncert skupiny Parkoviště pro velbloudy, který tradičně probíhá v rámci festivalu Hudba pomáhá v litomyšlské Zámecké jízdárně, se pro letošní ročník přesouvá do Smetanova domu. Hlavním důvodem je nebývalý zájem návštěvníků a uvolnění tohoto krásného prostoru, kde ještě více vynikne hudební doprovod v podání Litomyšlského symfonického orchestru.

Smetanův dům umožňuje navýšit kapacitu sálu o dalších 84 míst a přidat tak další vstupenky pro ty, na které se prozatím nedostalo. Tyto vstupenky půjdou do předprodeje v pondělí 10. prosince 2018 a dostupné budou pouze v informačním centru v Litomyšli (Smetanovo náměstí 72, telefon: 461 612 161). Cena vstupenky je 80 Kč.

Termín 16. 12. 2018 zůstává nezměněný. Stejný je i čas začátku koncertu v 18:30 hodin. Návštěvníci, kteří si již vstupenku v předprodeji zakoupili, se nemusí bát, že by o ni přišli. Mění se pouze místo konání, všechny zakoupené vstupenky jsou ovšem platné také ve Smetanově domě.

Organizátoři festivalu Hudba pomáhá mají ze změny prostor velkou radost. „Ve Smetanově domě jsme toto pondělí měli zvukovou zkoušku s Litomyšlským symfonickým orchestrem. Když jsem se dozvěděl, že se zde pro konání našeho koncertu uvolnil termín, nebylo nad čím váhat. Jde o sál, ve kterém je pro tento typ koncertu několikanásobně lepší akustika a poskytuje o mnoho lepší komfort pro návštěvníky. Uspořádání sálu je navíc téměř totožné se Zámeckou jízdárnou. Návštěvníci se tedy nemusí bát, že změna místa konání přinese také změnu kvality jejich míst,“ řekl frontman skupiny Parkoviště pro velbloudy Karel Telecký.