Hudba pomáhá

„Organizátoři festivalu mají můj velký obdiv a důvěru“

Dalším z řady srdečných partnerů, díky kterým je možné projekt Hudba pomáhá každoročně zrealizovat, je kavárna Chocco Caffé. Majitelkou tohoto oblíbeného litomyšlského podniku je paní Jiřina Kubešová, která nikdy neváhá s podporou smysluplných benefičních akcí a již řadu let patří mezi naše nadšené příznivce.
Chocco Caffé
Jak jste se o festivalu poprvé dozvěděla?

Poprvé jsem o něm slyšela od kamarádky Vlaďky Jokešové, která je součástí týmu. Její dcera Verča zároveň zpívá ve skupině Parkoviště pro velbloudy, která má na starosti vánoční koncerty. Osobně jsem ale znala i další členy týmu.

Jakým způsobem festival každoročně podporujete?

Samozřejmě čokoládově. Připravujeme například speciální čokoládová lízátka, která je možné na festivalu zakoupit.

Proč jste se rozhodla podpořit právě tento projekt?

Myslím, že když je to možné, pomoci by měl alespoň občas každý. U festivalu Hudba pomáhá navíc přesně vím, komu pomáhám, a za to mají organizátoři můj velký obdiv a důvěru.

V čem je podle Vás festival jedinečný?

Na festivalu je skvělá především jeho přátelská atmosféra. Připravuje ho totiž tým nadšených mladých lidí a k tomu i celý tým maminek, které zajišťují veškerý servis. Za jedinečný pak považuji hlavně moment, kdy se začnou prodávat vstupenky, a neuvěřitelné nadšení, když se lidé potkávají a sdělují si: „Mám je, hurá, letos na festival jdu!“

Co byste vzkázala rodině, kterou letos podporujeme?

Hlavně hodně sil, odvahy a také ať jim automobil, který z letošního výtěžku pořídí, ulehčí co nejvíce každodenní život.

A jaký vzkaz byste poslala organizátorům?

Ať jsou i nadále tak skvělá parta a stále drží pohromadě. Díky své práci se jim podařilo dostat do povědomí lidí z blízkého i vzdálenějšího okolí, kteří se každoročně těší, kdy budou moci opět někoho podpořit. Festivalu bych pak do budoucna popřála, aby neuhasl, protože takové projekty rozhodně mají smysl.

Podporujete i nějaké další benefiční akce?

S kolegy u nás v Chocco Caffé každoročně připravujeme strom splněných přání pro Dětský domov Polička a zároveň pravidelně přispíváme na Dobrého Anděla.

Jaký má podle Vás benefice v dnešní době smysl?

Myslím, že nyní má ještě větší smysl než dříve, protože v dnešním světě se s handicapem žije složitěji a složitěji.