Hudba pomáhá

“Pomáhat potřebným dětem a skvěle se při tom bavit považuji za výtečný způsob trávení času”

Na festivalu kolem něj často projdete bez povšimnutí, protože nepatří k hlavním hvězdám pódia, ale v našem týmu má důležité místo. Petr Zehnálek, kterému nikdo neřekne jinak než PT (čteno Pýtý), s festivalem spolupracuje již od roku 2013 a je součástí produkčního týmu.

V běžném životě Petr studuje doktorský program oboru mykologie v Praze. Houbám se rád věnuje také ve svém volném čase. „Vedle trivialit, jako jsou četba a turistika, souvisí můj hlavní koníček s mým studiem. Čili houby a všechny věci s nimi spojené. Druhou velikou zálibou je zahrada, a to hlavně tři oblasti – ovocnaření, skalničkaření a pěstování sukulentů,“ řekl Petr.

Během festivalu můžete Petra potkat nejčastěji u vstupu při prodeji vstupenek a rozdávání doprovodných materiálů nebo v šatně. Ještě než samotné koncerty propuknou, pomáhá týmu se vším, co je zrovna zapotřebí, což zahrnuje například přípravu materiálů, stříhání a lepení vstupenek.

A co se mu na našem festivalu vlastně líbí? „Moje nadšení plyne ze tří faktorů. První motivací bylo setkávání s kamarády, s nimiž rád trávím čas nad společnou idejí a cílem. Zprostředkování (i když z mé strany nepřímé) uměleckého zážitku návštěvníkům koncertu je druhou velkou motivací, protože divákova radost se přenáší i na vás. A konečně po vstupu do Hudba pomáhá přišlo to nejlepší možné završení, že to všechno samo o sobě perfektní vede k pomoci někomu, kdo to potřebuje.“

Od té doby, co se Petr stal členem týmu Hudba pomáhá, se festival hodně změnil. Rozrostl se a přilákal spoustu nových nadšenců, kteří si našli své místo v bezmála šedesátičlenné skupině lidí s úmyslem pomáhat druhým. „Festival nakazil spoustu lidí svou koncepcí, náladou a bezprostředností. Někdejších několik jedinců vystřídala obrovská spousta lidí se spoustou talentů a nápadů, díky nimž je festival stále lepší a lepší,“ řekl Petr.

Do budoucna by Petr popřál festivalu hlavně to, aby si zachoval svou unikátnost, kterou je podle něj pomoc konkrétnímu handicapovanému dítěti. Návštěvníci se totiž mohou bezprostředně seznámit s tím, komu pomáhají. „Další jedinečnost festivalu spočívá právě v nadšení lidí, jež ho připravují, protože se k festivalu všichni dostali jen z vlastní vůle, jednoduše zahořeli pro jeho myšlenku a podobu,“ dodal Petr.