Hudba pomáhá

Tým

Festival organizuje parta přátel, kteří všechno dělají zadarmo a ve svém volném čase. Na této stránce máte možnost všechny poznat.

Vector 33
Vojta Sedláček

zakladatel festivalu

Karel Telecký

ředitel festivalu

Lucka Toušková

produkce

Ilča Holomková

komunikace

Gabča Špinarová

vedoucí návštěvnického servisu

Lukáš Renza

kapela – basa

Verča Voženílková

kapela – zpěv

Marťa Novotná

kapela – klavír 

Jan Krejsa

sociální média

Matěj Doležal

produkce, dekorace

Gabča Zerzánová

kapela – zpěv

David Lebeda

grafika

Mája Klusoňová

kapela – saxofon

Kuba Trpkoš

koordinátor produkce

Dominik Kalivoda

video

Pája Šiková

péče o rodinu

Míša Kopecká

merchandising

Jaroslava Špinarová

catering, print

Michal Kudláček

produkce

Iva Kubešová

catering

Tomáš Voženílek

technika

Adéla Šeböková

merchandising

Jakub Telecký

kapela – kytara

Jana Kamenárová

komunikace

Ilona Telecká

catering

Petr "Peky" Mikulecký

produkce, technika

Eva Pakostová

vedoucí merchandisingu

Barča Košňarová

vedoucí komunikace

Hana Dvořáková Tomašová

produkce

Jana Dvořáková

produkce

Josef Stehlík

technika

113

členů Hudby

13

let spolu

14

členů kapely

15

je nejmladšímu členovi

Ze zákulisí

Jak to všechno začalo?

Festival založil roku 2007 Vojtěch Sedláček společně s několika přáteli z Chocně, kteří chtěli pomoci handicapovanému synovi jejich kamarádky. Z původně jednorázového koncertu se stala tradiční akce, která každoročně podporuje jednu rodinu s handicapovaným dítětem z Pardubického kraje.

Jak festival získal současnou podobu?

Roku 2013 se k festivalu přidal Karel Telecký společně se skupinou organizátorů vánočních koncertů v Morašicích. Od té doby projekt neustále roste, vyvíjí se a přibírá do svých řad další a další dobrovolníky, kteří se nezdráhají investovat svůj volný čas do pomoci druhým.

Co jsme doposud dokázali?

Za třináct let fungování se nám povedlo vybrat 3 091 160 korun na různé kompenzační pomůcky či pobyty v lázních, což vykouzlilo úsměv na tváři 16 handicapovaným dětem, jejich rodinám a také organizaci Berenika. Na festivalu vystoupilo již 64 kapel a hudebníků a našlo si k nám cestu více než 12 tisíc návštěvníků.

Kolik lidí na festivalu spolupracuje?

K dnešnímu dni je jich už více než sto a neustále se rozrůstáme o další a další nadšence. I díky tomu jsme schopni zorganizovat nejen samotný festival, ale i další podpůrné akce typu „Hudba jede na výlet“.

Jak takový dobrovolnický kolos funguje?

Jsme rozdělení do různých sekcí, jako například komunikace, produkce, hudebníci a další, které mají svého vedoucího. Vzhledem k velikosti týmu je nutné mít i ředitele, který spolupráci sekcí koordinuje. Ve zkratce, fungujeme jako středně velká firma, ve které by chtěl každý pracovat. 🙂

A to to fakt děláte zadarmo?

Ano. Veškerá práce na festivalu je na dobrovolnické bázi. Je to o tom, že se chceme pravidelně setkávat a při tom pomáhat dobré věci. Naše pomoc rodinám je opravdu reálná a neskutečně nás baví pozorovat, jak s námi kvetou. Zároveň máme radost, že opravdu viditelně pumpujeme život do místa, kde jsme se narodili.

A co z toho máte?

Odpověď na předchozí otázku popisuje asi nejsilnější odměnu. Jsme zkrátka přátelé, často i rodina, a když z tohoto spojení vzejde něco jako náš festival, je to nádhera. Další obrovskou motivací je určitě seberealizace. Řadě z nás se stalo to, co se naučili v Hudbě, životní profesí nebo minimálně zásadním koníčkem. Prostor, který festival poskytuje, je totiž takřka bezbřehý.

Máte nějaké místo, kde se setkáváte?

Každý z našich členů může využívat poměrně velkou a slušně vybavenou pracovnu v Morašicích. Tam najde veškeré potřebné zázemí, které je pro přípravu festivalu třeba. V podzimním období se tento prostor mění také na zkušebnu pro naše hudebníky.

Mám nápad a chtěl bych se přidat. Co pro to můžu udělat?

Pokud máte chuť rozšířit naše řady, není nic jednoduššího než nám napsat nebo nás po koncertu odchytnout na kus řeči. Jste-li pořadatelem nějaké kulturní akce, můžeme ji zařadit mezi spřízněné projekty, které označujeme jako parťácké. Jejich výtěžek pak putuje podporované rodině, čímž se pomoc zefektivňuje.

Přidej se taky!

Náš organizátorský tým se neustále rozrůstá o nové a nové tváře. Ačkoliv je nás už více než sto a jsme rozdělení do jednotlivých sekcí, každý si při organizaci festivalu najde „to svoje“, co ho baví a naplňuje. Navíc není výjimkou, že se k nám přidá celá parta kamarádů, která si uvnitř festivalu vytvoří svůj vlastní tým a vymyslí nový projekt, který se později zařadí do našeho programu.

Zajímá tě pomoc ostatním a zaujal tě právě náš festival? Chceš se naučit něco nového nebo uplatnit své dovednosti pro dobrou věc? Láká tě poznat spoustu skvělých lidí? Máš nápad, jak festival rozšířit? Neváhej a napiš nám nám!

Ozvi se třeba Karlovi!
Karel Telecký

Kontaktujte nás

Informace

+420 723 743 760
info@hudbapomaha.cz

Tisková mluvčí

Barča Košňarová
+420 739 429 727
barca.kosnarova@hudbapomaha.cz

Vstupenky

Eva Šafářová
+420 775 393 580
eva.safarova@hudbapomaha.cz

Pořadatelé

UP z.s.

Morašice čp. 96, 569 51
IČ: 04294394

Vysokomýtská kulturní o.p.s.

Litomyšlská 72, Vysoké Mýto, 566 01
IČ: 28852150, DIČ: CZ28852150