Hudba pomáhá

Limitovaná kolekce láká k vánočnímu pečení

Ačkoliv si lidé festival Hudba pomáhá oblíbili hlavně kvůli tradičním koncertům, nezapomenutelné atmosféře a možnosti podpořit někoho, kdo to opravdu potřebuje, v posledních letech se velkým hitem stal také pomáhací obchůdek. Ten se letos přesunul na internetové stránky festivalu, kde na příznivce čekají nejen klasické předměty s logem Hudba pomáhá, ale také nová limitovaná edice, která stejně jako 14. ročník nese název „Hudba k pečení“.

„Současná situace pořádání koncertů příliš nepřeje, tudíž není dobrá ani pro náš pomáhací obchůdek a prodej festivalových předmětů. Ale jak se to tak říká, všechno zlé je vždycky k něčemu dobré. Příležitost, kterou jsme tentokrát využili, by nám za normálních podmínek nepřišla vůbec na mysl. A v tom vidím genialitu letošního ročníku,“ řekla Evča Pakostová, která má v našem týmu pomáhací obchůdek na starosti.

Ani letos jsme tedy nezaháleli, což si příznivci festivalu mohou ověřit v nově spuštěném eshopu. Tam na ně čekají předměty, které již z koncertů dobře znají, ale také nová limitovaná edice s názvem „Hudba k pečení“. Ta se skvěle pojí s hlavní myšlenkou celého letošního ročníku a vybízí příznivce, aby si před Vánocemi trochu odpočinuli a pustili si k tomu náš volně přístupný večerní pořad plný hudby a zajímavého vyprávění.

Uspořádat čtrnáctý ročník festivalu v alternativní podobě má podle Evči své nesporné výhody: „Jelikož letos návštěvníci festivalu nemusí pospíchat do divadla ani do kostela, můžou klidně nechat ruce v těstě, naladit náš večerní pořad a péct u toho s námi cukroví. A abychom se k tomu alespoň částečně hodili stylově do gala, připravili jsme pro zájemce třeba zástěry z naší originálně navržené látky, která je celá pokrytá vanilkovými rohlíčky.“

Samozřejmě nebudou chybět ani tradiční srdcožky, které i letos hrají modro-žlutými barvami, a příznivci festivalu se dočkají také limitované edice bílého vína přímo z Moravy. „Naši Evča s Oldou, kteří se během festivalu obvykle starají o vstupenky, se letos přestěhovali do malé vísky v této oblasti. Pečlivě spolu vybírali a degustovali místní vína, až nakonec vyhrálo polosladké Chardonnay z rodinného vinařství jménem Sklep u 2 vačic. Také jejich víno se samozřejmě obléklo do našeho nového designu, aby s ostatními předměty krásně ladilo,“ uvedla Evča.

A kde si příznivci festivalu mohou předměty s logem festivalu Hudba pomáhá zakoupit? Veškeré zboží najdete v našem novém eshopu, jehož fungování jsme spustili právě u příležitosti čtrnáctého ročníku, který bude trochu jiný než ty předchozí. Dále budou předměty z limitované edice dostupné také v litomyšlském obchůdku s dětskými oděvy u Evy Voříškové a v informačních centrech v Litomyšli, Poličce a Vysokém Mýtě.

„Při zakoupení jakéhokoliv zboží nebo při vložení finančního příspěvku do některé z našich kasiček dostane každý symbolickou vstupenku na náš večerní pořad. Ale nebyly by to správné vanilkové rohlíčky bez toho nejlepšího receptu a poctivého cukru. A tak spolu se vstupenkou příznivci obdrží právě i recept naší mamky Jokešové a pytlíček cukru od pardubických Kávovin. Pak už jen stačí 19. prosince v 19 hodin naladit náš pořad, rozpálit troubu a užít si program, který jsme letos připravili,“ dodala Evča s úsměvem.