Hudba pomáhá

„Jsem moc ráda, že můžu být součástí festivalu Hudba pomáhá!“

Zpívá už od malička a na pódiu je proto jako doma. Řeč je samozřejmě o Gabče Zerzánové, která jako jedna z hlavních zpěvaček vystupuje společně s kapelou Parkoviště pro velbloudy a návštěvníkům během koncertů přináší radost svým příjemným hlasem. Pokud jde o náš benefiční festival, všichni členové týmu ji znají jako usměvavou dívku, která dokáže svou radost ze života přenést i na ostatní.

V osobním životě Gabča pracuje jako nákupčí ve firmě umdasch Story Design. Jak sama říká, s festivalem Hudba pomáhá se dá tato pozice dobře skloubit, jelikož má volné víkendy, a může proto s kapelou zkoušet, kdykoli je to potřeba. Co se týče jejích koníčků, i ty jsou částečně spojené s její láskou k hudbě. „Ráda chodím na koncerty či různé hudební festivaly. Kromě toho mám ráda i sport a cestování.“

A jak se vlastně Gabča k projektu Hudba pomáhá dostala? „K festivalu jsem se přidala společně s kapelou Parkoviště pro velbloudy, a to v roce 2013, kdy jsme podporovali Erika Pecháčka. Když za námi Karel přišel s nápadem přidat se k Hudba pomáhá, nebylo vlastně o čem přemýšlet. Šli jsme s kapelou všichni nadšeně do toho. Myšlenka festivalu se mi od začátku moc líbila a navíc je skvělé spojit to, co nás baví, s něčím prospěšným, čím můžeme pomoci druhým,“ popisuje Gabča.

Od dob svého vzniku se festival Hudba pomáhá hodně proměnil. Podle Gabči se z malé a poměrně neznámé benefiční akce stal postupem času mnohem větší projekt, který vyhrává i různá ocenění. Zároveň už není pouze o koncertech, ale pořádají se také společné výlety, díky kterým se může veřejnost seznámit s organizačním týmem a podporovanými rodinami. „Jsem moc ráda, že toho můžu být součástí,“ říká s úsměvem Gabča.

Hudebníci ze skupiny Parkoviště pro velbloudy se každý rok snaží festival posouvat zase někam dál a pro návštěvníky společně chystají různá překvapení. „Připravujeme vždy nové písně a na Hudba pomáhá si zveme zajímavé hosty. Líbí se mi ta atmosféra, která poté panuje před každým koncertem, kdy jsme všichni nervózní, ale zároveň se těšíme, až konečně vstoupíme na pódium,“ vypráví Gabča.

Do budoucna by Gabča festivalu Hudba pomáhá popřála, aby si zachoval svou rodinnou atmosféru, kterou mají všichni tolik rádi. Zároveň doufá, že si všichni udrží také stejné nadšení a energii, kterou měli doteď. A co by vzkázala návštěvníkům, kteří festival pravidelně podporují? „Rozhodně bych chtěla všem poděkovat za to, že stále chodí na koncerty a mají chuť podpořit dobrou věc.“